O HYGIENE

Okrem ─Źe─żustnej ortop├ędie sa na┼ía ambulancia ┼ípecializuje aj na dent├ílnu hygienu. Na tento ├║─Źel m├íme v na┼íich priestoroch vyhraden├║ samostatn├║ ambulanciu.

Citliv├Ż pr├şstup a rodinn├í atmosf├ęra zbav├ş strachu aj t├Żch, ktor├ş maj├║ t├║to str├ínku ┼żivota kv├┤li predsudkom, alebo zl├Żm sk├║senostiam z minulosti zanedban├║. Takisto deti si ─Źasto sadaj├║ do kresla na profesion├ílne o─Źistenie z├║bkov prv├Ż kr├ít pr├íve u n├ís, aby sme mohli zah├íji┼ą lie─Źbu stroj─Źekom na kriv├ę zuby.

Dent├ílna hygiena je ve─żmi d├┤le┼żitou a neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou starostlivosti o zuby a ─Ćasn├í. Pri profesion├ílnom ─Źisten├ş zbav├ş dent├ílny hygienik pacienta n├ínosov zubn├ęho kame┼ła, povrchov├Żch pigmentov a povlakov za pomoci ultrazvuku, ru─Źn├Żch n├ístrojov a pieskova─Źa. To je prv├Ż predpoklad k tomu, aby sa uk─żudnili z├ípaly a ─Ćasn├í prestali krv├íca┼ą.

Hygienik pacientovi vysvetl├ş a predvedie najvhodnej┼í├ş sp├┤sob dom├ícej starostlivosti o chrup najsk├┤r na modeli a n├ísledne priamo v jeho ├║stach. Odporu─Ź├ş mu met├│du ─Źistenia zubov ┼íit├║ na mieru, vhodn├ę typy pom├┤cok ako napr├şklad zubn├║ ni┼ą, medzizubn├ę kefky, ├║stnu vodu, formu fluorid├ície a in├ę. ┼Żivotnos┼ą zubov a parodontu sa v─Ćaka pravideln├Żm n├ív┼ítev├ím profesion├ílnej dent├ílnej hygieny v├Żrazne predl┼żuje.Oznamy & Aktuality